Dawid Mazurkiewicz - twój kandydat na prezydenta

Poznaj swojego kandydata

Dawid Krzysztof Mazurkiewicz, (ur. 13 listopada 1982 roku), działacz społeczny, samorządowiec, przedsiębiorca, specjalista w zakresie zarządzania strategicznego.

Radny Rady Powiatu Zduńskowolskiego wybrany 21 października 2018 roku, ślubowanie złożył 22 listopada 2018 roku. Wiceprezes Zarządu „Inwestycje Medyczne Łódzkiego” Sp. z o. o. Doświadczony i skuteczny manager administracji samorządowej realizujący wiele projektów finansowanych przez Unię Europejską.
Pracę zawodową rozpoczął w 2001 roku mając 19 lat najpierw w Urzędzie Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta Zduńska Wola jako stażysta, młodszy referent. Następnie przed ponad 10 lat pracował w firmach prywatnych m.in. będąc manager wyższego szczebla. Ponadto prowadził swoją działalność gospodarczą. W latach 2018-2023 Dyrektor Departamentu Promocji czy Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, gdzie był m.in. odpowiedzialny za promocję i rozwój przedsiębiorczości w województwie oraz organizację wystaw, stoisk i prezentację łódzkich przedsiębiorców m.in. na Wystawie Światowa EXPO 2020 (2021-2022) w Dubaju - Zjednoczone Emiraty Arabskie, pod hasłem: Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość, a hasłem przewodnim naszego regionu było: „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją”. Był także Dyrektorem Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W 1997 roku ukończył Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Zduńskiej Woli, a następnie w 2001 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. W roku 2008 roku ukończył Uniwersytet Łódzki Wydział Filozoficzno-Historyczny pisząc pracę dyplomową w Katedrze
Historii Najnowszej „Samorząd Zduńskiej Woli w okresie Polski Odrodzonej 1918-1939” pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Nartonowicz-Kot, uzyskując tytuł magistra historii. W roku 2013 ukończył 4 letnie studia doktoranckie w ramach Śląskiego Środowiskowego Studium Doktoranckiego w zakresie nauk technicznych – inżynierii środowiska prowadzonego przez Główny Instytutu Górnictwa w Katowicach. Następnie kształcił się zdobywając MBA oraz Doctor of Business Administration (DBA).

W trakcie studiów w 2003 roku przystąpił do Forum Młodych PiS w Zduńskiej Woli w okręgu łódzkim, a następnie do Partii Prawo i Sprawiedliwość. Ponadto jest członkiem lub współpracuje z takimi organizacjami społecznymi jak: Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie „PAMIĘTAMY”, Ochotnicza Straż Pożarna Zduńska Wola przy ul. Dąbrowskiego. Był pomysłodawcą i jednym z założycieli Młodzieżowej Rady Miasta w Zduńskiej Woli. W 2000 roku
otrzymał nominację do tytułu: „Młody Zduńskowolanin 2000 roku”. W latach 2000/2001 został pierwszym Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta w Zduńskiej Woli. W 2002 roku w dowód wdzięczności za zapoczątkowanie popularyzacji zagadnień samorządu terytorialnego poprzez uaktywnianie młodzieży Miasta Zduńska Wola przyznano mu tytułu: Honorowego Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Zduńska Wola.

Ma trójkę dzieci: córkę i dwóch synów.

Autor książki „Miasto Zduńska Wola w Polsce Odrodzonej 1918-1939 – z dziejów samorządu” W 2019 roku zajął 1 miejsce w plebiscycie „OSOBOWOŚĆ ROKU” w kategorii: Polityka, Samorządność i Społeczność lokalna - powiatu zduńskowolskiego, organizowanym przez Dziennik Łódzki i Expres Ilustrowany.

Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej został odznaczony przez Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w 2019 Medalem Brązowym, a w 2023 Medalem Srebrnym „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”, a przez Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Medalem Srebrnym „Za zasługi dla WOPR”.

Dowiedz się więcej na moich mediach społecznościowych

Poznaj nasz program

Poniżej przeczytasz o najważniejszych założeniach naszego programu

1. Zduńskowolskie Centrum Sportu

Zduńska Wola zasługuje na centrum sportu z prawdziwego zdarzenia. Należy odbudować sport w naszym mieście, a takie miejsce będzie dobrym bodźcem do fundamentalnych zmian. To tu swoje miejsce znajdą siatkarze, koszykarze, tenisiści, lekkoatleci. Połączenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSIR) wraz z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym (PMOS) jest pomysłem, który sprosta temu wyzwaniu.

2. Zduńskowolska Strefa Nauki i Techniki „Lokomotywa Przyszłości”

Wyobraźcie sobie interaktywne centrum nauki i techniki, które łączy przyszłość – nowoczesne technologie z… lokomotywą. Jedyne takie miejsce w Polsce, które może powstać właśnie w Zduńskiej Woli na terenie aktualnego skansenu lokomotyw w Karsznicach. „Lokomotywa Przyszłości” w ciekawy i nowoczesny sposób będzie zajmować się promowaniem historii Zduńskiej Woli z naciskiem na kolejarską tradycję Karsznic. Tu będzie przeplatać się nauka z technologią. W centrum znajdzie się wiele interaktywnych wystaw, które obejmą różne dziedziny nauki, takie jak fizyka, biologia, chemia i matematyka. Ekspozycje będą tak zaprojektowane, aby umożliwić odwiedzającym aktywne i praktyczne doświadczenia, które pomogą zrozumieć różne zjawiska naukowe. Motywem przewodnim będą lokomotywy.

3. Zduńskowolski Ośrodek Piłki Nożnej

Stadion Miejski przy ulicy Łaskiej to jeden z symboli Zduńskiej Woli, to tu każde pokolenie przychodziło kibicować Pogoni. Przeżywaliśmy zwycięstwa i porażki. Emocje jakie wówczas nam towarzyszyły były ogromne. Chcę je przywrócić, zacznę od rzeczy podstawowych. Zmodernizuję stadion. Powstanie nowoczesna hala sportowa z trybunami, która będzie dostępna przez cały rok, bez względu na pogodę. Będzie służyła drużynom jak i indywidualnym sportowcom. Dodatkowo powstanie boisko ze sztuczną trawą oraz zaplecze noclegowe. To do Zduńskiej Woli będą przyjeżdżały inne drużyny na obozy szkoleniowe. To będzie dobry początek nowego.

4. Zduńskowolska Agencja Rozwoju

Nic dla Was bez Was. Zduńska Wola stanie się miejscem rozwoju Waszej firmy. Agencja, która pomoże w przygotowaniu wniosków aplikacyjnych o fundusze na rozwój działalności, udzieli pożyczek dla mikro, małych i średnich firm tylko ze Zduńskiej Woli. Pomoże w organizacji misji i targów zagranicznych a także będzie sieciować firmy i promować nasze lokalne produkty spożywcze i przemysłowe. A po co, ktoś zapyta. Nie tylko mnie niepokoi fakt, że co drugi lokal usługowy w naszym mieście jest do wynajęcia. Chcę to zmienić. Zduńska Wola musi tętnić, a sercem będą właśnie przedsiębiorcy. Dlatego wolę, żeby lokale miejskie były do wynajęcia na bardzo dobrych warunkach niż, żeby stały puste.

5. 200 mieszkań na 200-lecie praw miejskich

Na 200 lecie Zduńskiej Woli rozpocznę budowę 200 mieszkań. Brzmi ambitnie i takie właśnie będzie. Ambitnie i z pomysłem. Mieszkania, które powstaną będą zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach naszych mieszkańców, aby stworzyć im miejsca wygodne i przyjazne do zamieszkania. Powstaną budynki wielokondygnacyjne, ale również mniejsze z dostępem do ogrodu. To wszystko w połączeniu z nowoczesnymi technologiami i materiałami, które zapewnią trwałość i energooszczędność. Wszystko to ma na celu zwiększenie liczby mieszkań w naszym mieście. Stworzenie specjalnego programu mieszkaniowego, który będzie promował budowę mieszkań socjalnych, tanich i również wynajmowanych. Budynki będą wysokiej jakości i przyjazne środowisku. W Zduńskiej Woli powinno się dobrze mieszkać.

6. Ciuchcia Malucha

Jednym z problemów które nadal trapią zduńskowolan to brak miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców, co sprawia, że wiele rodzin ma problem z godzeniem pracy zawodowej i opieki nad dziećmi. Budowa nowego żłobka pozwoliłaby zwiększyć dostępność miejsc opieki nad maluchami. Nowe Miasto to osiedle z niewykorzystanym, a drzemiącym w nim, potencjałem, dlatego w moim pomyśle na Zduńską Wolę, to właśnie tam zbuduję nowy żłobek. Dodatkowo powstanie punkt opieki nad dziećmi, w którym rodzice będą mogli zostawić swoje dzieci na godzinę lub dwie, nawet w weekendy. Opieka będzie profesjonalna i pomoże odciążyć rodziców w trudach codzienności. To będzie dobra inwestycja w przyszłość.

7. Młodzieżowa Kraina „Młode Webry”

„Młode Webry” będzie miejscem dla młodszych mieszkańców Zduńskiej Woli. To tu, młodzież będzie urządzać swój miejski salon, gdzie będzie się dobrze czuć, gdzie będzie mogła rozwijać swoje pasje. Młodzi będą mogli tu pograć w gry planszowe, skorzystać z bezpłatnego internetu, czy po prostu posiedzieć na wygodnych sofach i porozmawiać. Centrum nie będzie narzucało im co mają robić, sami zdecydują jak będą spędzali swój wolny czas.

8. Nowa Siedziba dla Muzeum Historii

Nowa przestrzeń dla historii. Nasze miasto powinno mieć Muzeum, które pomieści naszą wciąż, nie do końca, opowiedzianą historię. Chcę otworzyć nowe możliwości dla naszego dziedzictwa. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Dąbrowskiego jest swoistego rodzaju symbolem naszego miasta. Chcę przywrócić świetność temu miejscu. OSP dalej będzie funkcjonowało w swojej strażnicy, natomiast budynek zostanie rozbudowany na potrzeby siedziby Muzeum. Aby zyskać dodatkową przestrzeń, nad całym dziedzińcem powstanie szklany dach, który sprawi, że miejsce to ponownie stanie się dumą naszego miasta. Obecna siedziba muzeum stałaby się Miejscem Wystaw Artystycznych, tworząc przestrzeń dla sztuki współczesnej i miejscowych twórców.

9. Doręczamy Uśmiech – Niezawodny Asystent Seniora

Każdy z nas ma prawo poczuć się gorzej, zwłaszcza seniorzy. A co w przypadku gdy nie czują się na siłach, a ich dzieci nie mieszkają w Zduńskiej Woli a to właśnie dziś przypada termin wizyty u lekarza? Brzmi znajomo? Seniorów powinniśmy otoczyć szczególną uwagą. Dlatego chciałbym, żeby powstał program skierowany właśnie do nich. Telefon pod który mogą w każdej chwili zadzwonić i powiedzieć czego potrzebują. To nie pomoc socjalna a usługi, za które nie będą musieli płacić. Dla chętnych wprowadzę bezpłatną usługę opaski telemedycznej, która będzie monitorowała codzienną aktywność seniora np. poinformuje o upadku. Opaska będzie miała funkcję lokalizacji dzięki czemu, zawsze będziemy wiedzieli gdzie znajduje się nasz senior. To całodobowa opieka na odległość. Poczucie bezpieczeństwa bliskich w przypadku kiedy sami mieszkamy w innym mieście jest bezcenna.

10. Zmiana finansowania sportu oraz BON MŁODY SPORTOWIEC

Czy jesteście w stanie powiedzieć jakie są aktualne zasady finansowania sportu w naszym mieście? Jeśli tak, to jesteście jednymi z niewielu. A czy te zasady są obiektywne? Jeśli na pierwsze jak i drugie pytanie odpowiedzieliście „nie”, to zastanówcie się dlaczego. Ja nie chcę żeby tak było, dlatego chciałbym żebyśmy to my, mieszkańcy Zduńskiej Woli, byli dumni z osiągnięć naszych lokalnych drużyn. Zasady finansowania klubów sportowych powinny być transparentne i z jasnymi kryteriami podziału funduszy. Otworzę orliki i inne boiska osiedlowe dla wszystkich, bez opłat i konieczności wcześniejszych zapisów w godzinach popołudniowych czy weekendowych. Utworzę Bon Młodego Sportowca. Wsparcie finansowe dla rodzin, które pozwoli pokryć koszty związane z treningami, wyposażeniem czy udziałem w zawodach. Zduńska Wola powinna pomagać dzieciom, które najbardziej potrzebują pomocy w rozwijaniu swoich sportowych pasji. Nie można zapominać także o klubach amatorskich i młodzieżowych bo to one stanowią bazę kształcenia przyszłych pokoleń sportowców. Odbuduję zduńskowolski sport!

11. MPK za darmo

12. Remonty placów zabaw i boisk osiedlowych dostępnych dla dzieci

13. Remonty i budowę dróg chodników i ścieżek rowerowych

14. Rozbudowa Kępiny i budowa letnie sceny plenerowej

15. Organizacja konkursów w dziedzinie kultury na organizacje wydarzeń

16. Wsparcie rozwoju SZPITALA

17. Na koniec chciałem jednoznacznie powiedzieć JESTEM PRZECIWNY BUDOWIE SPALARNI

Już wkrótce zadecydujesz o przyszłośći naszego miasta

00

Dni


00

Godziny